Punkt Alternatywnej Edukacji Przedszkolnej ,, Dobry Start Przedszkolaka" mieści się w Bojanicach w gminie Świdnica.

We wrześniu 2016 roku zapisanych do przedszkola było 11 dzieci w wieku 3 i 4 lat. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzi mgr Urszula Gągol. Podczas pięciogodzinnego dnia pracy w przedszkolu realizowany jest program zgodny z Podstawą programową wychowania przedszkolnego i ściśle się do niej odnosi. Dziecko uczestniczące w zajęciach opanowuje treści w wyniku planowanych i przemyślanych działań dydaktyczno-wychowawczych.

Punkt realizuje następujące cele:

14 II jest Dniem Zakochanych.Ponieważ my wszyscy bardzo się kochamy, postanowiliśmy tego dnia urządzić bal karnawałowy.Było super! Wszyscy, byli przepięknie przebrani i  świetnie.sie bawili.

06 XII 2016 r., jak każdego roku, nasze dzieci odwiedził św. Mikołaj. Tym razem przywieźli go panowie strażacy. Bardzo dziękujemy Tatusiowi Bartoszka, który wskazał Mikołajowi drogę. Prezenty otrzymali wszyscy. Zarówno dzieci, które cieszyły sie najbardziej, jak i Rodzice.

24 I swiętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.To dla nich dzieci wraz z wychowawczynią, przygotowały przepiękne, wzruszające Jasełka. Były rownież prezenty,  krótki program okolicznościowy i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszne pączki i faworki upiekł nam osobiście prawdziwy Pan Cukiernik.

Bardzo dziękujemy!